• Wycieczka do Torunia

• 17.05.2024r.  uczniowie klasy 6a i 6d uczestniczyli w wycieczce  do Torunia. Celem wycieczki było zwiedzanie miasta, poznanie historii oraz zabytków architektury Torunia; uczestniczenie w warsztach wypieku piernika; zapoznanie uczniów ze  zjawiskami fizycznymi zachodzącymi we Wszechświecie podczas wizyty w Planetarium oraz uczestniczenie w warsztatach wyrobu cukierków. Czas został efektywnie wykorzystany, wszystkie założenia zrealizowane i nie było czasu na nudę:) Pogoda nam dopisała, dzień spędziliśmy bardzo intensywnie, a do domów wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.

Zdjęia w galerii: Wycieczka do Torunia

• W magicznym świecie Jana Brzechwy

• W czwartek 9 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas trzecich pod hasłem "W magicznym świecie Jana Brzechwy". Celem konkursu była popularyzacja poezji Jana Brzechwy, wzbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, ukazanie poezji jako pięknego gatunku literackiego. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości wierszy Jana Brzechwy, przekłuwali balony, w których znajdowały się cytaty i musieli podać tytuł wiersza, z którego pochodził dany cytat, uzupełniali brakującą treść wiersza, nawlekali igłę, wykreślali warzywa występujące w wierszu "Na straganie”, by wreszcie ułożyć hasło. Konkurs został ponadto uświetniony przez recytację wiersza Jana Brzechwy w gwarze śląskiej. Po wszystkich konkurencjach wyłoniono zwycięzców:

I MIEJSCA ex aequo - KLASA 3A i KLASA 3E

II MIEJSCE- KLASA 3D

III MIEJSCE ex aequo - KLASA 3C i KLASA 3B

Wszystkim uczestnikom należą się brawa i gratulacje. Jedno jest pewne - każdy z nich wygrał to co najważniejsze - wiedzę i dobrą zabawę.

Karolina Adamczewska

Monika Morawiec

Zdjęcia w galerii: W magicznym świecie Jana Brzechwy

• Święta majowe

• Dnia 30 kwietnia 2024r. klasy I-III uczestniczyły w montażu słowno- muzycznym z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem  Konstytucji 3 maja. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematycznie związane z tym świętem.

Pani dyrektor Janina Król wręczyła dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie ” Orzeł Matematyczny i Wczesnoszkolny”.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni utworzyli z biało- czerwonych balonów flagę Polski i zaśpiewali piosenkę pt. „Konstytucja 3 maja”.

Beata Łajczak-Kuśmierska

Katarzyna Jędrzejszyn

I-III

IV-VIII

• Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej

• W sobotę 11 maja w Zespole Szkół im. Łukasiewicza w Policach w powiecie polickim odbyły się XLVI Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem eliminacji był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Szczecinie.

Udział w eliminacjach wojewódzkich OTWP wzięły osoby, które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach powiatowych.

Do turnieju przystąpiło 60 zawodników w trzech kategoriach wiekowych kl. I-IV, V-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Powiat drawski na szczeblu wojewódzkim reprezentował nasz uczeń Leon Byczek – Kawecki z klasy 6a pod opieką Pani Lidii Dolaty.

Eliminacje rozpoczęły się od uroczystej zbiórki, w której udział wzięli uczestnicy eliminacji, ich rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście.

W pierwszym etapie młodzież rywalizowała ze sobą w teście pisemnym, który składał się z 25 pytań. Jego wyniki wyłoniły po pięciu finalistów z każdej grupy wiekowej. Finałowe rozgrywki odbyły się w postaci testu ustnego, zawierającego po pięć pytań.

Po zaciętej rywalizacji Leon został laureatem eliminacji wojewódzkich zajmując V miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni, iż nasz uczeń zajął zaszczytne V miejsce w województwie.

Gratulujemy!!!

Zdjęcia w galerii Straż

• Mały Konkurs Recytatorski

• 21 kwietnia uczennicą klasy 2 d  Zuzanna Ziętek - Jakubowska reprezentowała naszą szkołę na wojewódzkim przeglądzie Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs odbył się , w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu,a organizowany był przez  Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie .  W konkursie brało udział 27  najlepszych recytatorów  wyłonionych  poprzednich etapach, .Zuzia na tym etapie zakończyła swoje zmagania, zaprezentowała się bardzo dobrze, godnie reprezentowała  naszą szkołę. Poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie.

Opiekun Katarzyna Jędrzejszyn

Zdjęcia w galerii: Konkurs

• Wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu należy wpłacać na konto:

Treść wpłaty: Obiad za m-c czerwiec - imię i nazwisko dziecka oraz klasę

1 obiad kosztuje 6 zł

1/2 obiadu kosztuje 3 zł

Za obiady w marcu proszę wpłacać do 19 maja włącznie.

W czerwcu jest 13 dni żywieniowych. 20.06 - 21.06  - bez obiadu

Zarządzenie

• DZIEŃ ZIEMI 2024

• Z okazji Dnia Ziemi- największego ekologicznego święta świata, zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w trzech konkursach:

1. FOTOGRAFICZNYM dla klas IV-VIII- warunkiem udziału w konkursie było wykonanie jednego zdjęcia pt. „Zwiastuny wiosny”.

2. WIEDZY dla klas VII-VIII - konkurs „EKOTEST” w formie online, z zakresu wiedzy ekologicznej.

3. „1 z 10” dla klas IV-VI- konkurs oparty na zasadach znanego teleturnieju.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą oraz biologiczną a także umiejętnościami fotograficznymi. Wystawę „Zwiastuny wiosny” można oglądać na szkolnym korytarzu, a nagrody i wyróżnienia za udział
              w konkursach zostaną wręczone podczas uroczystego apelu w dniu 6 maja.

Zdjęcia w galerii: Dzień Ziemi 2024