• Uroczysty Apel

• 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Publiczność została zaproszona do udziału w żywej lekcji historii, która przedstawili uczniowie klasy 6c. Całości dopełnił występ szkolnego chóru. Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe i przygotowana dekoracja. Podczas uroczystości przypomniano definicję ustawy zasadniczej oraz przybliżono okoliczności ustanowienia konstytucji z 1791 roku. Podkreślono, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Zaprezentowano również sylwetki osób, które brały udział w pracach nad tworzeniem konstytucji i przyczyniły się do jej uchwalenia. Dla całej społeczności szkolnej była to lekcja historii i patriotyzmu.

Zdjęcia w galerii: Apel

• Dzień Ziemi 2023

• Dzień Ziemi jest formą upamiętnienia manifestacji ekologicznej, która odbyła się 22 kwietnia 1970 roku, wzięło w niej udział około 20 milionów Amerykanów.
              W Polsce tradycje związane z tym świętem są nieco krótsze, ponieważ sięgają 1990 roku. Podobnie jak w latach poprzednich my również przyłączyliśmy się do promowania postaw proekologicznych, organizując pogadanki oraz konkursy związane z przyrodą i jej ochroną.

W klasach czwartych uczniowie wzięli udział w konkursie „1 z 10”, po wstępnych eliminacjach, podczas których młodzież wykazała się dużą wiedzą wyłoniliśmy zwycięzców:

I miejsce- Nikola Żych (kl. 4a)

II miejsce- Pola Soroko (kl. 4a)

III miejsce- Paulina Suchońska (kl. 4a)

Dla klas V-VIII przygotowany został EKOTEST, a najlepszymi z każdego poziomu zostali:

- Paulina Kowalczyk- kl. 5b

- Natalia Marek- kl. 6c

- Amelia Trzcińska- kl. 7b

- Lena Szewczyk- kl. 8b

Gratulujemy wszystkim, dla których losy naszej planety nie są obojętne i czekamy na Was w przyszłym roku.

Zdjęcia w galerii: Dzień Ziemi

• Warsztaty ekologiczne w Szczecinku

• Uczniowie klasy IVe uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Szczecinku. Wycieczka była nietypowa,  uczniowie w obie strony podróżowali pociągiem, a w Szczecinku korzystali z komunikacji miejskiej. Podczas warsztatów uczniowie zgłębili tajemnice warstwowej budowy lasu, obejrzeli akwaria z rybami występującymi w naszych jeziorach i poznali powstawanie energii z odnawialnych źródeł. Po posiłku w Mc Donaldzie czwartoklasiści aktywnie spędzili czas na placu zabaw, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się „Tyrolka”.

Zdjęcia w galerii: Warsztaty